Ana içeriğe atla

S.S.S

TEDÜ Kariyer Merkezi TED Üniversitesi A blok giriş kattadır. Oda numarası 015. 

Hizmetlerimizden TED Üniversitesi’nin tüm öğrencileri ve mezunları yararlanabilir.

  • Öğrenci ve mezunlara tam zamanlı, yarı zamanlı, kısa dönemlik ve zorunlu staj konularında destek verir.
  • Sene boyunca düzenlenen Kariyer Öncüleri Programı ile öğrenci ve rol model alabilecekleri kişileri bir araya getirir ve kariyer hedefleri için farkındalık yaratacak vizyonları görmelerini sağlar.
  • Öğrencilere özgeçmiş ve ön yazı hazırlamak, mülakat teknikleri geliştirmek, kendini doğru ifade etme konularında danışmanlık hizmeti sunar ve eğitimler verir.
  • İş dünyasında söz sahibi firmaların yöneticileri ile söyleşiler düzenler, ilgili sektör ve firmaları tanıtır.
  • Kariyer fuarları düzenleyerek işveren ile öğrenci ve mezunlarımızı bir araya getirir ve aralarında iletişim başlatarak staj ve iş fırsatları sunar.
  • Öğrencilere gelen iş tekliflerini onlarla birlikte değerlendirerek iş anlaşması aşamasında ve yeni iş yerlerine adaptasyon süreçlerinde onlara destek olur.

TEDÜ Kariyer Merkezi'nden Danışmanlık randevusu olmak için 0 (312) 585 01 73 – 585 01 52 numaralı telefonlardan ya da kariyer@tedu.edu.tr e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Kariyer Danışmanlığı için geliyorsanız lütfen özgeçmişinizi hazırlayarak bize gönderin veya görüşmeye gelirken yanınızda getirin. CV Danışmanlığı için geliyorsanız internet sayfamızdaki örnek CV formatını inceleyin ve yapacağınız görüşmeye hazırlamış olduğunuz özgeçmişinizi getirin. Mülakat Hazırlığı için geliyorsanız özgeçmişinizi görüşme öncesinde mutlaka bizimle paylaşın, isteğinizin prova mülakat mı yoksa mülakata hazırlık süreci hakkında bilgi almak mı olduğunu belirtin. Görüşülecek kurum ya da firma belli ise başvuru yapılacak işin adı/iş tanımını mutlaka bize daha önceden bildirin.

Tüm etkinlik duyurularımıza ve haberlerimize internet sayfamız https://career.tedu.edu.tr/tr/career üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca sosyal medyada bizi takip edebilirsiniz.

Özgeçmişinizi e-posta yoluyla bize yollayabilir ve kontrolünü yaptırabilirsiniz.

Zorunlu staj ya da Hayatı Öğrenme stajı yapmak isteyen öğrenciler dönem içinde Kariyer Merkezi tarafından yapılan staj duyurularından ya da kendi tercih ettiği farklı firmalardan staj imkanı bulabilir.

Hayatı öğrenme stajı, zorunlu bir staj olmamakla birlikte isteyen herkesin dönem arasında veya dönem sonunda yapabileceği bir stajdır. Hayatı öğrenme stajı için bölümünüzle alakalı bir firma bulma zorunluluğunuz yoktur. Örneğin; garson veya satış temsilcisi olarak yapacağınız stajlar Hayatı Öğrenme Stajı olarak kabul edilir. Bu staj kapsamında sigortanız okul tarafından karşılanmaktadır.

Zorunlu staj için gerekli evraklar: bölümünüze uygun zorunlu staj formu (https://career.tedu.edu.tr/tr/career/staj-formlari), nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikametgâh belgesi (e-devletten alabilirsiniz).
Hayatı öğrenme stajı için gerekli evraklar: nüfus cüzdanı fotokopisi, ikametgâh belgesi (e-devletten alabilirsiniz) ve staj yapacağınız yerden staj yapacağınıza dair bir e-posta.

Ödemenin yapılıp yapılmaması staj yapacağınız firmaya bağlıdır. Üniversitemiz sadece stajyerlerin sigortaları karşılamaktadır.

TEDÜ Kariyer Merkezi, öğrencilerini zorunlu ve/veya hayatı öğrenme stajlarında “iş kazaları ve iş hastalıkları” kapsamında sigortalayarak, tüm üniversite hayatları boyunca istedikleri kadar staj yapmaları için desteklemektedir.